משפחת "מצליח"

מקרה מצער הגיע אלי, עת אחד האחים שכל חייו קיבל כספים ורכוש מהוריו ומסיבות השמורות להוריו המנוחים, שמו לא  הוזכר כנהנה בצוואה. החליט לעשות שימוש ב'שיטת מצליח', הראויה לכל גנאי, והגיש התנגדות לקיומה של צוואה המנחילה רכוש לאחיו. טענותיו כנגד קיומה של הצוואה היו רבות ומגוונות, כולל טיעונים בדבר כשירות אחד המצויים לאור ניסוחים שונים בצוואה, אשר על פי חוק הירושה עשוי לבטלה.

הה זה תיק לא פשוט ואנו נאבקנו בכל הטענות שהובאו עד לאחרונה שבהן . באמצעות צוים מתאימים שקיבלנו מבית המשפט יכולנו להביא ראיות בדבר כשירותם וצלילותם של המצווים. הוכחנו את סכומי הכסף העצומים שקיבל האח בחיי הוריו. כך הצגתי בפני בית המשפט כי המתנגד לקיום הצוואה קיבל ממון ורכוש רב מאוד בדרכים עקלקלות עוד בחיי הוריו המצווים, שבעת חתימה על צוואתם היו צלולים וכשירים משפטית לצוות.

מיותר לציין כי המתנגד ביקש להסתלק מהתנגדותו ומאחר וחשש מפסיקת הוצאות משמעותית נגדו הציע פשרה בה ישלמו לקוחותי פחות מאחוז מסך תביעתו של אחיהם. למרות שלא הגיע לאח ולו שקל אחד, המלצתי ללקוחותי להעביר אליו סכום זה על מנת למנוע 'מריחה' של הפרשה על פני שנים רבות ועל מנת לעצור את המשך התדרדרות הסכסוך ככל הניתן ולשוב לשגרת חיים חיובית.

מאמרים נוספים בנושא

האם ניתן לבטל צוואה הדדית?

איש חכם אמר לי פעם שלעולם לא ניתן לדעת מה יבוא קודם: מחר או המוות. ובפרפרזה על המשפט הזה אני מוסיפה שבכלל לא ברור מי ילך ראשון לעולם שכולו טוב. כבר יצא לי להכיר אישה שהייתה על ערש דווי. טובי

קראו עוד »

הסכם ממון, האמנם?

איש מכיר אישה. הם מתאהבים. מוצאים את נקודות החיבור את נקודות האהבה. עוברים להתגורר יחדיו. מסכימים לחתום על "הסכם ממון" ולאשרו ככזה אצל נוטריון. לימים נולדים ילדיהם והם מחליטים להינשא. האם "הסכם הממון" שנחתם ואושר אצל נוטריון בתחילת דרכם בתוקף? 

קראו עוד »

משלימים זה את זה – צוואה וצו ירושה

היא התקשרה אלי מבוהלת. בעלה לקה בארוע מוחי וזכרונו נפגע לחלוטין עד כדי כך שמונה לו אפוטרופוס. "מה אני אעשה עכשיו עם הדירה שקיבלו בירושה מאחותו?" שאלה אותי. יכולתי לשמוע שהבכי מרעיד את מיתרי הקול שלה. למרות שרציתי ללכת כבר

קראו עוד »

לקבלת עדכונים
הצטרפו לרשימת התפוצה

דילוג לתוכן